Vážení návštěvníci,

naše školka získala za podpory Nadačního fondu města Plzně  Zelený poklad příspěvek (grant) na projekt "Od semínka ke chlebu". Tento projekt obnáší vytvoření obilného políčka, zasetí obilí, sklizeň a mlácení vlastními cepy (proběhne v rámci Slavnosti podzimní rovnodennosti), umletí obilí na mouku ručními mlínky a následné upečení chleba ve vlastní peci. Celého procesu se školkovské děti aktivně účastní a tím získávají vztah, povědomí, um i znalosti  o průběhu této "proměny".

Tento oddíl našich stránek se věnuje tomuto projektu.

Kompletní fotoalbum je na této adrese.

Rozhovor s paní A. Lehmannovou (ENVIC centrum / Přírodní zahrady) pro Hobby magazín (ČRo) naleznete zde. Tento rozhovor se týká i nás a je natočen v nádherné zvukomalebné kulise naší školkovské zahrady.


 

Zelený poklad

13.08.2013 18:02

Sklizeň

Dnes jsme s dětmi pomocí kosy, srpu a nůžek sklidili letošní úrodu. Je svázaná ve snopech, postavená do "panáků" a schne v zákrytu.
27.05.2013 10:28

Obilí vesele roste

Připravené a oseté políčko "vzkvétá". Obilí roste "jako z vody" (a díky deštivým dnům není čemu se moc divit) - a někde dosahuje výšky i několika desítek cm. I doprovodný pnoucí se hrášek vyrazil a míří vstříc sluníčku. Na podporu jsme k němu zapíchali spoustu podpůrných klacků. Máme z průběhu...
09.05.2013 17:20

Hrášek

Dnes jsme s dětmi na políčko vysadili hrášek - políčko při okraji lemuje a idea je taková, že se hrášek bude spolu s obilím pnout ke slunci, dodá nám doplňkový zdroj mlsání a zároveň zpevní strany políčka.
30.04.2013 22:43

Povídání s panem farmářem a osetí políčka

Zavítal k nám pan farmář (pan Bouzek) z ekofarmy v Újezdu nade Mží. Povídali jsme si o zásadách přírodního, ekologického hospodaření s půdou, dále nám vysvětlil nám proces setí - přípravu políčka před osetím, setí i úpravy poté. Vše jsme rovnou společně s dětmi tvořili na našem políčku - tedy, již...
24.04.2013 20:10

Nová ornice

Dnes jsme dovozili novou ornici na políčko a zapracovali ji. Políčko je připraveno k výsevu.
19.04.2013 22:00

Příprava políčka

Dnes jsme  přeryli a nakypřili půdu, pod vedením pana učitele Vítka.
05.03.2013 22:27

Zelený poklad u nás ve školce

Vážení návštěvníci, naše školka získala příspěvek z grantu Zelený poklad na projekt "Od semínka ke chlebu". Tento projekt obnáší vytvoření obilného políčka, zasetí obilí, sklizeň, umletí obilí na mouku ručními mlínky a následné upečení chleba. Tento oddíl našich stránek se věnuje tomuto projektu.
26.10.2012 10:27

Hluboká orba

Příprava pole - hluboká orba před zimou

Fotogalerie: Zelený poklad

Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015

© 2010-2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode