Projekt "Dešťová voda pro život i pro radost"

Vážení návštěvníci,

naše školka získala za podpory Nadačního fondu Města Plzně Zelený poklad příspěvek (grant) na projekt "Dešťová voda pro život i pro radost". Záměrem tohoto projektu je vytvoření podmínek pro lepší hospodaření s dešťovou vodou. Díky podpoře v celkové hodnotě 199.153 Kč vybudujeme systém pro zadržování dešťové vody a zlepšíme prostředí školní zahrady. V nadzemních jímacích nádobách zadržíme až 2000 litrů dešťové vody, kterou budeme využívat zejména k zálivce záhonů a travnatých ploch naší rozsáhlé zahrady. Voda z nádrží bude též napájet umělý potůček se stavidly, sloužícími k dětským hrám i vzdělávacím aktivitám. Na potůček bude navazovat jezírko, které budeme využívat v teplých měsících jako brouzdaliště. Realizací projektu výrazně snížíme spotřebu pitné vody, zlepšíme klima zahrady a vytvoříme podmínky pro přirozené učení dětí v praxi.

Tento oddíl našich stránek se věnuje tomuto projektu.

https://www.zelenypoklad.org/

 

Projekt "Dešťová voda pro život i pro radost"

21.06.2019 14:25

Voda, voděnka

Jako každoročně nás v měsíci červnu provází živel vody. Prožíváme ho s dětmi při nejrůznějších aktivitách. Letos obohatil náš vzdělávací program i úspěšně zrealizovaný projekt „Dešťová voda pro život i pro radost“.
12.05.2019 09:35

Těšíme se na hrátky v jezírku

Jezírko – brouzdaliště je téměř hotovo a my se nemůžeme dočkat teplých dní, abychom ho s dětmi vyzkoušeli. Přes potůček již děti přechází po dřevěné obloukové lávce, k posezení u jezírka se chystá dřevěné molo.
20.04.2019 11:03

Umělý potůček roste

Těšíme se z našich nových vyvýšených záhonů. Ředkvičky a hrášek rostou díky závlaze dešťovou vodou. Pomalu roste i umělý potůček, který bude také napájen vodou z jímacích nádrží.  
18.03.2019 10:16

Nádoby na dešťovou vodu

Jsme připraveni na jarní deště. Jímací nádoby na zadržování dešťové vody jsou již nainstalovány. Jsou opláštěné dřevem a pojmou až 2000 litrů.  
05.01.2019 11:48

Ani kapka nazmar u nás ve školce

S radostí oznamujeme, že jsme se zapojili do grantového programu „Ani kapka nazmar“ Nadačního fondu Zelený poklad. Náš projekt „Dešťová voda pro život i pro radost“ byl schválen a my se těšíme, že díky příspěvku, který nám prostřednictvím fondu poskytlo Město Plzeň, budeme moci zlepšit...

Fotogalerie: Projekt "Dešťová voda pro život i pro radost"

© 2010-2012 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode