VÝROBA SAMOZAVLAŽOVACÍHO KVĚTINÁČE Z KYBLÍKU - POSTUP

15.05.2012 22:22

Vážení přátelé,

jak již bylo zmíněno v předchozí novince, při Slavnosti maminek se u nás konala "zahradnická dílna" pod vedením Aleny Lehmannové (vřele doporučuji navštívit stránky jejich společnosti: www.prirodni-zahrady.cz . Akci ve školce i fotky naleznete pod "Reference").

Při této dílně jsme se kromě užitečných rad ohledně sázení a zahradničení dozvěděli a naučili také, jak si vyrobit z plastového kyblíku samozavlažovací květináč. Díky této akci nám na zahradě přibyl funkční závěsný jahodorajčatový záhon. Postup výroby bych Vám zde chtěl přiblížit.

 

Co je třeba: (pro výrobu i zasazení rostlinky)

Plastový kyblík (průměr cca 25cm)

Vrtačka (vrták byl myslím na kov, průměr cca 1cm)

Keramzit

Půdní směs (koupená směs v igelitovém pytli)

Sazeničky (my jsme měli 2 druhy jahod a rajčata)

Sláma

Drát (průměr cca 2mm)

 

Postup:

Za pomoci vrtačky za pomalých obrátek (aby plast neprasknul) vyvrtáme do boku kyblíku díru - ve výšce tak 4 cm ode dna. Tento otvor bude sloužit k odvádění přebytečné vody ven (aby nenahnívaly kořínky). Kyblík se přibližně po otvor naplní keramzitem (ten nám bude držet vodu), na něj se nasype půda, zasadí sazenička. Kolem té se rozestele sláma (zabrání zbytečnému vysoušení vrchní půdy, možná i zahřeje kytičku :-)). Kyblík se "pod rantlem" obtočí drátem, ten se přiměřeně utáhne (aby držel kulatý tvar kyblíku, ale aby kyblík šel vyndavat) a přidrátuje se k plotu. A voilá - závěsný květináč se samozavlažovací vlastností je hotov.

Doufám, že postup byl pochopitelný, výsledek si můžete prohlédnout u nás na zahradě na plotu u pískoviště.

 

© 2010-2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode