Svatomartinská slavnost - 9.11.

01.11.2012 12:34

Vážení rodiče a přátelé školky,

zveme Vás na další slavnost, která nás provází během roku. Tou slavností je Slavnost sv. Martina a koná se dne 9.11. (pátek) - a to od 14:30 - dílničky (výroba lampionků - vezměte si prosím své zavařovací sklenice / a další - případně pečení svatomartinských rohlíčků). V cca 16:00 přijede "Martin" na svém koni na Božkovský poloostrov (park od školky přes silnici) a předá nám své světlo.

Svatomartinská legenda - sv. Martin při své cestě na koni potkal mrznoucího žebráka - svým mečem bez váhání rozpůlil svůj červený plášť ve dví a půlku žebrákovi dal. Svátek svatého Martina je oslavou niterných mezilidských ctností (pomoc - soucit - slitování). Tyto ctnosti - toto "světlo" nám Martin svým příkladem ukazuje a pomáhá ho v nás rozdmýchat - podělit se o něj (při slavnosti - symbolicky rozděluje světlo ze své lucerny -  jemu neubývá, my dostáváme každý své světlo a můžeme ho zase šířit dále). 

Budeme se těšit na setkání a nechť si každý z nás kousek takového světla nese i odnese. Přejeme Vám příjemné a úsměvné podzimní dny, ať už je obloha jakákoliv.

© 2010-2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode