Studánkový týden - 27-31.5.

26.05.2013 23:08


Ve školce si už čtvrtým týdnem užíváme vodní téma – „Voda a život v ní“.

Od pramínků jsme došli k řece (děti si moc užily bobří pobyt i školkovské říční vycházky) a v průběhu minulého týdne jsme dopluli až k moři :)

V týdnu od 27.5. se budeme věnovat studánkám. Chtěli bychom navázat na činnosti a prožitky z procházek k řekám. :)) Naplánovali jsme tedy delší procházku a samozřejmě pojedeme i ke studánkám.

    Na začátku týdne - v úterý 28.5.  se opět vydáme k Úslavě. Našli jsme kouzelné místo, na kterém nás řeka téměř obklopí a poskytne materiál k tvoření "studánek". Abychom si výlet a tvoření mohli řádně užít, potřebujeme ze školky vyjít nejpozději v 8.30. Prosíme tedy o příchod do 8.15.

    V pátek 31.5. vyjedeme ke studánkám u Kokotských rybníků. Autobus nás odveze v 8.00 ze školky a vrátíme se na oběd (možná poněkud pozdnější).Aby tyto výlety proběhly nejlepším možným způsobem, prosíme o vaši pomoc:

    Děti potřebují batůžek s pitím v doplnitelné lahvičce (svačinu a větší množství vody zajistíme my). Moc prosím, nedávejte s sebou dětem mlsnoty.

    Nutné jsou dlouhé kalhoty, pevná obuv, lehká (ideálně nepromokavá) bundička, kterou děti použijí i jako "deku" na sezení, pokrývka hlavy. Do batůžku, prosím přibalte náhradní ponožky, spodní prádlo, případně i náhradní tepláky. Chceme chodit co nejvíce v terénu - ve vysoké trávě, po břehu, možná i bažinou... :) Bude-li nám přát počasí, můžeme se i brouzdat :)

    V pátek budou děti potřebovat holiny.

    Budeme s sebou mít opalovací krém i sprej proti obtížnému hmyzu, ale přesto prosíme, abyste svá dítka ošetřili patřičným způsobem již doma. Po výletu bude určitě zapotřebí děti důkladně prohlédnout, jestli se do nich nějaká potvora přeci jen nezakousla :(

    Má-li někdo z vás chuť a čas, budeme móóóc rádi, když se k nám přidáte :)

© 2010-2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode