Srpen 2016 - program Indiánského léta

27.07.2016 15:44

Prožili jsme si měsíc odpočinku a naše školka je opět otevřená. O prázdninách bude provoz v jedné třídě, v běžné provozní době od 7 do 16.30 hod. První dva týdny bude ve školce Vítek a Jindra, druhé dva týdny pak Kvítí a Lenka. Ke konci srpna se koná schůzka s rodiči - a to v úterý 30. srpna od 16.30 hod.

K provozu v prvních dvou týdnech:

Do srpnového provozu jsme vstoupili s tématem " Indiánského léta", které bude propojeno s péčí o naší zahradu. Od rána budeme s dětmi venku.

V pondělních prostorových tvoření budeme dělat čelenky, do nich papírová pera i indiánská ponča.. vytvářet misky a korále, s chlapci luky, šípy, terče..

Při úterních pracích s potravinami si budeme připravovat suroviny na svačinky, sbírat plody zahrady, upečeme si venku těstového hada a indiánské pokrmy.

Středy patří tradičně výletům - pokud nebude moc velké horko, tak se vypravíme do chladivého stínu lesa, přesun zkusíme indiánským během. V loubí stromů budeme hrát indiánské hry a prolézat provazovou stezkou.

 Při čtvrtečním výtvarném tvoření budeme malovat vlastní totemy, případně zahradní totemy  a zároveň mandaly na výzdobu. Výtvarně dozdobíme i ponča a čelenky. Od rána malujeme své obličeje indiánskou malbou.

 V pátky je čas se více věnovat indiánským hrám, písním i říkankám.

 Velice se těšíme na spoustu společné  zábavy, radosti a veselí.

© 2010-2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode