DŮLEŽITÉ - ZMĚNA - Dvě přednášky v MŠ - 26.2. od 16:30 - Pohádky a 18:00 - Děti a elektronická média

20.02.2014 10:06

Vážení rodiče a přátelé,

vzhledem k tomu, že se nám v Plzni termínově sešly dvě zajímavé a hodnotné přednášky (dokonce z blízké oblasti) v jeden den, bylo by pro mnoho z nás nutné volit jen jednu z nich - a ochudit se tím o druhou. Proto jsme se s organizátory přednášky druhé (WALDORF PLZEŇ o.s.) rozhodli sloučit obě přednášky na jedno místo a tím otevřít obě přednášky mnohem širšímu publiku. Pro tuto změnu však bylo třeba upravit některé vám již oznámené údaje. Prosíme tedy o pochopení a doufáme, že přínos této změny bohatě předčí nutné úpravy v organizaci.

 

Tímto Vás srdečně zveme k nám do školky ve středu 26.2. od 16:30 nejprve na přednášku pana Tomáše Petra:


 

Pohádky, příběhy a vyprávění - jejich význam ve škole
 

Přednáška se věnuje významu, užití i důvodům ke čtení či vyprávění pohádek a příběhů se zaměřením zejména na raný školní věk dítěte. Po přednášce bude ponechán prostor pro případné dotazy z řad posluchačů a odpovědi.

Tomáš Petr je bývalým učitelem a ředitelem waldorfské školy v Písku, který v současné době spolupracuje s Akademií Tabor.


Vstupné na tuto přednášku je dobrovolné.

 

 

Po této přednášce bude přestávka a po ní od 18:00 následuje přednáška Dr. Wolfganga Sassmanshausena:


 

Děti a elektronická média
 

Přednáška se bude věnovat vztahu dětí a médií - vývoji dítěte, jeho vnímáním, působení médií na tento vývoj a dalším reálným úskalím tohoto vztahu. Na konci přednášky bude také ponechán prostor pro otázky a odpovědi. Přednes se koná v německém jazyce - překlad do češtiny je zajištěn.

Dr. Wolfgang Sassmannshausen pochází z Německa, je bývalým waldorfským pedagogem, zakladatelem několika waldorfských zařízení a dnes je ve světě činný a uznávaný jako odborník, konzultant a lektor pro výchovu dětí předškolního věku z pohledu waldorfské pedagogiky. Zároveň je také hlavním lektorem kurzu waldorfské pedagogiky prvního sedmiletí v České republice.

 

Vstupné na tuto přednášku je stanoveno na 200,- Kč. Pokud by však vstupné mělo být překážkou v účasti, lze se dohodnout na jiném plnění.

 

Ukončení přednáškového odpoledne je předpokládáno mezi 19:30 -20:00. Vzhledem k širšímu časovému rozpětí přednášek je počítáno s průběžnými příchody i odchody posluchačů.

 

Hlídání dětí během obou přednášek je zajištěno - a to v prostorách školky za úplatu 50,- Kč / dítě.  V této ceně je zahrnuta svačina-večeře a nápoje pro děti.  Účast s dítětem na hlídání nám z organizačních důvodů nahlašte prosím předem na mail skolkabozkov@seznam.cz. Děkujeme.

 

Místo konání je v prostorách školky na adrese:
Soukromá MŠ Plzeň-Božkov; Božkovské náměstí 576/2A (popis příjezdu na www.skolkabozkov.cz).

Vzhledem k omezené kapacitě školkového parkoviště prosím zvažte možnost odstavit auto v blízkém okolí či příjezd hromadnou dopravou (konečná trolejbusu č. 12 - Božkov)

 

 

Těšíme se na společné setkání!

 

© 2010-2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode