Podzimní slavnost

08.10.2010 01:09

 23. září se děti společně s rodiči a učitelkami rozloučily s létem a přivítaly podzim.

Tento den děti začaly zdobením papírových javorových lístků barvami podzimu. Zatímco jejich výtvory usychaly, užívaly si děti na školní zahradě. S velkým zaujetím se daly do vykopávání brambor, které potom využily například při překážkové dráze.

Odpoledne pak společně se svými rodiči našli na zahradě překrásnou vílu léta. Tančící víla se rozloučila s přírodou a předala dětem dárky – jásavě červené šípky, temně černé bezinky, žlutavé kukuřice a mnoho dalších lákavých plodů.

Všichni společně jí poděkovali písničkou a tanečkem. V tu chvíli vítr přivál vílu podzimu. Představitelka léta jí předala vládu a podzimní víla převzala péči o veškerou přírodu, jejímž symbolem se stal papírový strom. Na ten společně s dětmi nalepila předem vyrobené podzimní listy.

Slavnost dále pokračovala pečením brambor v ohni, zpíváním, výrobou skřítků z přírodnin… a vyvrcholila vyprávěním pohádky o poslední vlaštovce. Děti se se svojí vlaštovkou rozloučily a vyprovodily jí na cestu písničkou.

Slavnost se protáhla do pozdního odpoledne a neklamným důkazem toho, jak se povedla byla neochota zúčastněných odejít domů.

 

© 2010-2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode