Oslava jara, nová schránka a pozvánka na Velikonoční slavnost

01.04.2012 20:16

Vážení rodiče,

následně po zahnání zimy při pondělní slavnosti jsme si v pátek s dětmi spokojeně užili školkovní Jarní slavnosti.

Zprvu jsme vyzdobili vlastní květináčky, připravili do nich životodárnou hlínu, poté jsme si prožili symbolický přerod (a přechod) od tmy, zimy, spánku, ku zázraku probuzení, zrození a přechodu k jaru a Slunci, životu a světlu. K tomu nám zprvu pomohl průchod barevným tunelem, ve kterém proběhlo setkání s Matičkou Zemí, ta nám citlivě pomohla zasít osení do květináčků. Poté jsme pokračovali dále za světlem. Svou oslavnou cestu jsme zakončili posledními součástmi - zalili jsme květináčky vodou a uložili na světle.. Celá slavnost se nesla v příjemném slavnostním až tajemném duchu. Výsledek si můžete prohlédnout v šatně (pod novou schránkou na Vaše podněty) - ať se brzy zazelení.

 

Poznámkou k této schráně - za pomocí dětí a pana truhláře jsme vyrobili krásnou novou schránku na Vaše názory - je na nepřehlédnutelném místě v šatně. Neváhejte a používejte ji, samozřejmě můžete i anonymně, pokud to pomůže. Nechť plní svůj účel. Nástěnka je též předělávána.

 

Ve středu 4.4. 2012 se uskuteční celodenní Velikonoční slavnost, s jistě velmi příjemnou voňavou i tvůrčí náplní (jsou připraveny tvůrčí i pekařské dílny). Všichni jste srdečně zváni! Jistě již po večerech vyfukujete vajíčka ;-).

 

 

Diskusní téma: Oslava jara, nová schránka a pozvánka na Velikonoční slavnost

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2010-2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode